top of page

Projektowanie domu w wyjątkowym otoczeniu natury, sąsiedztwo jeziora, które będzie widać z okien daje duży komfort projektowy a równocześnie stanowi ogromne wyzwanie. Dom ma być tłem dla życia rodzinnego.Jego przestrzenie dzienne mają skupiać jego mieszkańców, dać możliwość wspólnego przebywania a jednocześnie zapewnić prywatność w części sypialnej.

Fragment opisu autorskiego

GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5264-21.jpg

Rok

Powierzchnia całkowita

Inwestor

Architekt

Współpraca

Konstrukcje

Instalacje

Wizualizacje

Fotografie

2017-2021

297 m2

Prywatny/Private

GAB

Sebastian Marach

BUD Expert, Jan Drzewiecki, Michał Andrzejewski

Bartosz Jaskólski

GID Studio

ONI Studio

Dom jest finalistą w corocznej edycji Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego (NAWW) w 2022 roku.

GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5175-17.jpg
GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5268-22.jpg
GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5257-20.jpg

Dom z widokiem

Projektowanie domu w wyjątkowym otoczeniu natury, sąsiedztwo jeziora, które będzie widać z okien daje duży komfort projektowy a równocześnie stanowi ogromne wyzwanie.

Zaprojektowany przez nas dom dla młodej rodziny ma być tłem dla życia rodzinnego. Jego przestrzenie dzienne mają skupiać jego mieszkańców, dać możliwość wspólnego przebywania a jednocześnie zapewnić prywatność w części sypialnej.

Parter domu skupia w sobie przenikające się części dzienne, które dzięki otwarciom w kierunku wschodnim, południowym i zachodnim dadzą możliwość korzystania z naturalnego oświetlenia. Poprzez zlokalizowane od wschodu duże okna, poranne słońce znad jeziora będzie wypełniało i budziło do życia cały dom. W późniejszej części dnia okna od strony południowej i zachodniej wraz ze świetlikiem dachowym będą rozjaśniały strefę dzienną oraz kuchnię. Serce domu stanowi zorganizowana wokół kominka jadalnia połączona z salonem oraz przenikająca się z kuchnią. Wykończenie domu w naturalnych materiałach nadaje przestrzeni odpowiednie ciepło oraz wysoki komfort przebywania.

Piętro stanowi przestrzeń prywatną Inwestorów, zlokalizowane tam sypialnie, dzięki dużym otwarciom cieszą wspaniałym widokiem oraz porannym światłem.

GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5150-15.jpg

Dom posiada dwa tarasy- jeden otwarty zlokalizowany od strony wschodniej drugi w formie intymniejszego ogrodu zimowego od zachodu na gorętsze i zimniejsze dni. Budynek koresponduje materiałami wykończeniowymi z otoczeniem. Połączenie elewacji ceglanej w części parterowej wraz z drewnianą elewacją na piętrze wpisuje dom w kolorystykę naturalnego otoczenia lasu oraz otoczenia jeziora. Forma domu jest odpowiedzią na kontekst, dom zwraca się całkowicie w kierunku jeziora podporządkowując się otoczeniu oraz umożliwiając przyszłym mieszkańcom korzystanie w pełni z otoczenia.

GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5295-4.jpg
GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5252-19.jpg
GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_4787-8.jpg
GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_4828-7.jpg
GAB_Cynamonowa_©_ONI_Studio_5127-14.jpg
bottom of page